WKS Dragon Jaczów - strona nieoficjalna

• jQuery(
  • Aktualności:
  • 2014-10-29 Uwaga! Football Manager 2015 ze zniżką!
  • 2014-07-08 Historia
  • 2014-06-23 Treningi
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Victoria Siciny - Łagoszovia Łagoszów 0:0
  • Orzeł Czerna - Mieszko Ruszowice 2:4
  • Dragon Jaczów - Korona Czernina 5:3
  • Gwardia Białołęka - Płomień Radwanice 0:0
  • LZS Komorniki - Zryw Kotla 1:3
  • Pogoń Góra - Sokół Jerzmanowa 8:1
  • Zawisza Serby - Arkon Przemków 0:2
  • LZS Buczyna - Victoria Parchów 2:1

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Dragon Jaczów 5:3 Korona Czernina
2015-09-20, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

pon.

Przedmoście
Ładowanie...

Historia

Przygoda z piłką nożną w naszej miejscowości zaczęła się przed 50-laty jak wynika z relacji osób, które grały w pierwszych drużynach LZS-u Jaczów, bądź osób które śledziły dzieje piłki nożnej w Jaczowie. Ostatecznym potwierdzeniem tego faktu jest zapis w dokumentach Zielono-górskiego zrzeszenia LZS, że w roku 1955 LZS Jaczów uczestniczył w rozgrywkach latem 1954 roku zawiązał się LZS Jaczów sekcja piłki nożnej i przygotowując się do formalnego zrzeszenia do Rady LZS organizowali treningi oraz mecze sparingowe z funkcjonującymi już w rozgrywkach sąsiednimi klubami jak Mieszko Ruszowice czy Drogowiec Kłobuczyn.
    Prezesem I organizacji LZS Jaczów był nieżyjący już Józef Magiera. Trzeba by tutaj wymienić kilku zawodników ówczesnej drużyny, którzy dawali się zawsze wyróżniali spośród wszystkich zawodników: Książkiewicz Aleksander, Sokołowski Leon, Ciechan Roman, Świątek Eugeniusz.
Zawodnicy tego i kolejnych jeszcze zespołów nie mieli nawet zbliżonych do teraźniejszych warunków. Grali najczęściej w robionych przez szewców butach, czy z gładką podeszwą trampkach. Nie było mowy o szatniach, kosiarkach do boisk czy maszyn do wysypywania linii na boisku. Na mecze jeździło się rowerami a do pobliskich klubów chodziło się piechotą. A jednak mimo tego było niesamowite i nie porównywalne z dzisiejszym zaangażowanie w grze i treningach. Jak wszystkie organizacje w tamtych czasach, tak i w LZS-y przeżywały wzloty i upadki w swoje działalności. Po kilku latach działalności poszczególnych zarządów, koła rozpadały się i po niedługim czasie zawiązywały na nowo wybierając nowe władze, które w tamtych prymitywnych warunkach były motorami rozruchowymi tych organizacji. Drugim prezesem LZS Jaczów był Tolek Kłosowski, który w szeregach swojego klubu skupiał m.in. zawodników: Ferdynanda Musiała, Stanisława Regułę, Mieczysława Regułę, Zbigniewa Furmana, Stanisława Samborskiego, Jana Samborskiego, Mariana Mrowca i Tadeusza Samboskiego.
    Kolejnym najkrócej działającym prezesem wybrany został Stanisław Wolski.
Następnym – czwartym prezesem – był Zbigniew Furman. Za jego kadencji słychać było głośniej o takich zawodnikach jak: Zdzisław Kontraktewicz, Kazimierz Kontraktewicz, Lucjan Kłosowski, Józef Samborski, Reguła Jan, Stanisław Tłuczek. Piątym i ostatnim prezesem LZS Jaczów wybrany został Zenon Zastawny.
    W roku 1992 założony został Wiejski Klub Sportowy „DRAGON”, którego prezesem został Aleksander Makara. Rozgrywki tego klubu organizowane są przez OZPN Legnica. W zarządzie tego klubu działali także Paweł Reguła i Grzegorz Makara. W roku 2003 klub zrzesza się w starostwie powiatowym w Głogowie. Do zarządu klubu dołączyli jeszcze: Czesław Jacuś – wiceprezes, Lucjan Kłosowski – sekretarz oraz Jan Woźniak.

Kto wygra derby ? DRAGON czy Łagoszovia ?

Victoria Siciny 0:0 Łagoszovia Łagoszów
Orzeł Czerna 2:4 Mieszko Ruszowice